:::::::::::::::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:::::::::::::::

SiTeMiZe Hoooş GeLDiNiZ LüTFeN '''''üYe oLuNuZ''''''

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

TARİHÇE

YazarMesaj
Admin
BİNBAŞI
BİNBAŞI
Admin

Erkek
İş/Hobiler : çalış
Lakap : liseli

TARİHÇE Empty
MesajKonu: TARİHÇE   TARİHÇE Icon_minitimeSalı Kas. 09, 2010 1:40 pm

Hakkımızda

Fen Fakültesi, 11 Nisan 1975 tarih ve 1873 sayılı kanunla Selçuk Üniversitesinin fakültelerinden birisi olarak kurulmuştur. Kuruluşunda açılan Botanik, Zooloji, Matematik, Fizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği Bölümlerine 1976-1977 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır. Mühendislik bölümleri 1982 yılında Yükseköğretim mevzuatına uygun olarak Mühendislik-Mimarlık Fakültesine bağlanmıştır.

28 Mart 1983 tarih ve 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı kanunuyla Edebiyat Fakültesi ile birleştirilmiştir. 1984 yılında Fizik ve Kimya Bölümleri açılmıştır.1997 yılında İstatistik Bölümü açılmıştır. 2005 yılında Montana State Üniversitesi (ABD) ile ortak çift diplomalı Biyokimya (Seçmeli Kimya) Bölümü açılmıştır. 03.12.2008 tarihine kadar Fen-Edebiyat Fakültesi adıyla varlığını sürdürmüştür. 03.12.2008 tarih ve 27073 sayılı Resmi Gazete yayınlanan 10.11.2008 tarih ve 2008/14344 sayılı KHK (Bakanlar Kurulu Kararı) ile ayrılarak Fen Fakültesi olmuştur.

Bugün, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik bölümleri olmak üzere ve her bölümde Normal Öğretim ve İkinci Öğretim olarak ikili öğretim halinde, 2800 öğrenci, 128 akademik personel, 25 idari personel ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Montana State Üniversitesi (ABD) ile ortak çift diplomalı Biyokimya (Seçmeli Kimya) Bölümünde eğitim-öğretime devam edilmektedir.

https://ogrenciyiz.catsboard.com

TARİHÇE
1 sayfadaki 1 sayfası